Archandělé a bohové

Dana

/Irsko/

Známá rovněž jako Danu, Danann.

Jméno Dana je odvozeno ze starého irského slova Dan, které znamená „poznání." Je to mocná keltská bohyně stvoření a je pokládána za aspekt Velké Matky v podobě božího Stvořitele.

Dévi

/Indie/

Známá rovněž jako Ambika, Ghagavati, Deví, Ida, Sakti.

Dévi je hinduistická nebo védská bohyně, která je známá jako „Univerzální" nebo „Velká" matka. „Matka" ve smyslu Bůh, který je otcem i matkou, přičemž Dévi je ženskou boží energií. Dévi je proto ztělesněním boží moci: absolutní, tvořivé a nápo­mocné. Je jednou z nejdůležitějších a nejmocnějších bohyň Indie.

Diana

/římská/

Známá rovněž jako Diana Efeská.

Diana, která má podobné atributy jako řecká bohyně Artemis, je měsíční bohyní, která pomáhá s plodností a blahobytem. Diana, dcera hlavního boha Jupitera, je nazývána bohyní poro­dů, protože její matka jí porodila bezbolestně. Diana ihned poté, co se narodila, pomáhala matce s porodem svého bratra Apolla.

El Morya

/Teozofícká společnost, NewAge/

El Morya je nový nanebevzatý mistr, poprvé zmíněný v osm­desátých letech 19. století madame Blavatskou, zakladatel­kou Teozofické společnosti, a nově zpopularizovaný Markem a Elizabethou Claře Prophetovými a dalšími autory učení „JÁ JSEM."

Forseti

/skandinávský/

Známý rovněž jako Forete.

Forseti, skandinávský bůh spravedlnosti, poctivosti, arbitráže a usmíření, jehož jméno znamená „předsedající," uklidňuje všechny rozbroje. Řečeno jinými slovy, je hlavním mírotvůrcem. Je nebeským rozhodčím, vyslechne vždy argumenty obou stran a přijde s řešením, které je pro obě strany příznivé.

Ganéša

/hinduistický, Indie/

Známý rovněž jako Ganéš. 

Ganéša je božstvo se sloní hlavou, které odstraňuje překážky z cesty každému, kdo ho o to požádá. Je to hinduistický bůh blahobytu a moudrosti a pomáhá rovněž s psaním a jinými umě­leckými projekty.

Guinevere

/Spojené království/

Známá rovněž jako Gwenhwyfar.

Guinevere, jejíž jméno znamená „bílá", je bohyní milostných vztahů, plodnosti a mateřství. Pracuje rovněž s vílami kvě­tin.

Hathor

/Egypt/

Známá rovněž jako Athor, Athyr, Hathor, HatMehit, Hawthor, Tanetu, Nebeská kráva, Královna Země, Matka světla, Oko Raa.

Hathor je starověká a oblíbená egyptská bohyně slunce, oblo­hy, novorozeňat a mrtvých. Její oslavy se vyznačovaly spoustou pití, hudby a tance, takže je Hathor rovněž pokládána za patronku hudby, tance a veselí.

Horus

/Egypt, Řecko/

Známý rovněž jako Har, Harendotes, Hermakhet, Haroeris, Har-pa-Neb-Taui, Harseisis, Harpokrates, Hor, Horos, Ra-Harakhte. 

Horus je mocný bůh oblohy a slunce se sokolí hlavou, repre­zentující sílu a vítězství. Jeho otec Usir /řecky Osiris/ byl zabit Horovým strýcem Sethem. Jeho matka Isis kouzlem vrátila Osirovi život na dostatečně dlouhou dobu, aby mohl počít Hora.

Isis

/Egypt/

Známá rovněž jako Božská matka, Bohyně mystérií, Bohyně přírody, Isis Myrionymos, Dáma magie, Dáma posvátné sexuality, Mistryně hermetické moudrosti.

Isis je egyptská bohyně měsíce s mnoha dalšími rolemi, která ztělesňuje ženskost, mateřství, magii, léčbu a moc.

Zobrazit: 31-40 z celkem 70
začátek | « předchozí | následující » | konec