Archandělé a bohové

Isolda

/keltská/

Známá rovněž jako Esyllt, Iseult, holde, Ysolt, Ysonde. 

Isolda je bohyní lásky a vášně v milostných vztazích, která pomáhá zvyšovat sexuální uspokojení a poskytuje pomoc při hledání partnera nebo partnerky. Princezna Isolda byla dcerou jednoho irského krále v době vlády Artuše z Camelotu.

Ištar

/Asýrie, Babylon, Mezopotámie/

Známá rovněž jako Absus, Inanna. 

Babylonská matka a bohyně války s mnoha dalšími rolemi, od laskavosti k mateřské péči, je rovněž přivolávána k vyléčení fyzické bolesti a chronických nemocí.

Ježíš

/židokřesťanský/

Známý rovněž jako Jeshua, Pán a Spasitel, Pán ježíš, Kristus, Sananda. 

To, co víme o Ježíši Nazaretském pochází ze čtyř evangelií a z Pavlových dopisů v Novém zákoně. Jelikož evangelia by­la sepsána sedmdesát nebo více let po Ježíšově fyzickém skonu, je zřejmé, že nikdo z autorů se s Ježíšem za jeho života nesetkal.

Jógánanda

/Indie, Severní Amerika/

Paramahansa Jógánanda byl indický jogín, který se narodil v roce 1893. V roce 1920 na žádost svého učitele Babadžiho Jógánanda odcestoval do Ameriky, aby zavedl v západním světě praktikování krija jógy. Napsal oblíbenou knihu Autobiografie jed­noho jogína a otevřel po celém světě střediska Self-Realization Fellowship /SRF/.

Kálí

/hinduistická, Indie/

Známá rovněž jako Černá matka, Kálí-Ma, Rakša-Kálí. 

Kálí je hinduistický aspekt Dévi, která je nejvyšší bohyní. Kálí je bohyní končících cyklů, smrti a přeměny energie, která se zbavuje starého a přichází s novým. Někteří lidé se cítí být ohro­ženi její zdánlivě ničivou silou, ve skutečnosti je však láskyplnou energií, která nám pomáhá se osvobodit od strachu.

Kršna

/hinduistický, Indie/

Známý rovněž jako Krišna, Božský.

K hinduistické trojici patří Bráhma, Siva a Višnu, tři bozi, kteří tvoří, chrání a dohlížejí na životní cykly na Zemi. Bůh Višnu se vtěluje, kdykoliv je třeba jeho fyzické formy, aby napravil nelid­ské praktiky. Kršna je osmou inkarnací /nazývané rovněž avatár/ Višnua.

Kuan Jin

/Asie/

Známá rovněž jako Kwan Yin, Quan Yin, Guanyin, Quan Am, Kannon, Kanin, Kwannon.

Kuan Jin je jednou z nejmilovanějších a nejoblíbenějších vý­chodních božstev. Fyzicky a duchovně krásná bohyně milo­srdenství, soucitu a ochrany, jejíž jméno znamená „ta, která vy­slyší modlitby," slyší každou modlitbu, která je jí adresována, a odpoví na ni.

Kuthumi

/sikhové, teozofíe, NewAge/

Známý rovněž jako mahátma Kuthumi mal Síngh, Koot Hoomi, Sirdar Thakar Singh Sadhamvalia, K.H.

Kuthumi je pseudonym jednoho sikhského duchovního vůd­ce, který žil podle teozofických badatelů /včetně autora K. Paula Johnsona/ v 19. století a jmenoval se Sirdar Thakar Singh Sadhanwali.

Lakšmí

/buddhistická, hinduistická, Indie, džinistická/

Známá rovněž jako Haripriya, Jaganmatri, Laxmi, Matrintpa, Vriddhi. 

Jméno Lakšmí je odvozeno ze sanskrtského slova Laksya, které znamená „cíl" nebo „záměr." Lakšmí je krásná měsíční bohyně blahobytu a štěstí s nazlátlou pletí, která přináší každému hojné dary.

Maat

/Egypt/

Známá rovněž jako Maat, Maa, Maet, Maht, Mat, Maut.

Egyptská bohyně pravdy, poctivosti a spravedlnosti. Maat je dcera boha slunce Raa a choť zapisovače bohů Thotha. Podle legendy Ra při stvoření světa stvořil i svoji dceru, aby se stala ztělesněním celistvosti. Maat je bohyní poctivosti, celistvosti, příslibů, pravdy a spra­vedlnosti.

Zobrazit: 41-50 z celkem 70
začátek | « předchozí | následující » | konec