Kršna
/hinduistický, Indie/
Známý rovněž jako Krišna, Božský.
K hinduistické trojici patří Bráhma, Siva a Višnu, tři bozi, kteří tvoří, chrání a dohlížejí na životní cykly na Zemi. Bůh Višnu se vtěluje, kdykoliv je třeba jeho fyzické formy, aby napravil nelidské praktiky. Kršna je osmou inkarnací /nazývané rovněž avatár/ Višnua.
Ke Kršnově inkarnaci došlo o půlnoci osmého dne ročního období bhadrapada /slovo v hindštině pro „pozdní léto"/ někdy mezi léty 3200 až 3100 před Kristem. Přišel s hinduistickým duchovním textem s názvem Bhagavadgíta. Dnes je Kršna v Indii jedním z nejoblíbenějších božstev.
Podle legendy to byla romantická osoba a mnoho maleb ho zpodobňuje s jeho partnerkou Radhou /jedna z inkarnací bohyně Lakšmí/, s kterou žili v krásném milostném vztahu. Někteří znalci feng-šui doporučují postavit obrázek Kršny a Radhy v romantickém koutě* vašeho domova, abyste tím demonstrovali svůj milostný vztah.Kršna přináší radost a štěstí. Když ho přivoláte, pocítíte v srdci a břiše závan teplé, láskyplné energie.
Říká: „Nikdy nepodceňujte hojivou sílu lásky. Její hloubka je větší, než v jakémkoliv oceánu a neexistuje žádná překážka, kterou by nedokázala překonat. Využívejte tuto sílu vaší myslí, která je věčná. Není třeba s ní šetřit, protože se jedná o neustále se obnovující zdroj, který můžete využívat stále znovu a znovu. Vlévejte lásku do každé situace a dívejte se, jaké odměny se vám dostane!"
Pomáhá:
* dodávat odvahu
* s odhodlaností
* s udáváním směru
* se zaměřením
* s motivací
* chránit
* s vytrvalostí
INVOKACE
Kršna se rád spojuje s lidmi, nabídnete-li mu nějaké jídlo. Než něco sníte, dívejte se na jídlo v duchu myslete na Kršnu. Řekněte mu, že jídlo je vaší obětinou pro něho. Přijme-li váš dar, požehná ho a očistí svojí duchovní energií. Poděkujte mu a pak jím požehnané jídlo pomalu jezte a vychutnávejte si každé sousto. Při jídle s ním veďte v duchu rozhovor. Zjistíte, že je to stejný prožitek, jako kdyby jste stolovali s velmi moudrým společníkem, který vám poskytuje hvězdnou moudrost a rady mudrce.
« KálíKuan Jin »